NATÁLKINE DOBRODRUŽSTVÁ 2 – krátka ukážka

Niekomu sa to už možno donieslo, niekto o tom možno počuje prvýkrát. Momentálne však pracujem na pokračovaní Natálkiných dobrodružstiev, teda vlastne, napísané už sú, teraz s vydavateľstvom upravujeme texty do finálnej podoby. Je to zložitá práca detailov, ktorú až tak neobľubujem. No pre kvalitu diela je potrebná, treba obrúsiť hrany, opraviť chyby a doladiť všetko do dokonalosti 🙂 Pre spríjemnenie čakania a možno nalákanie na Natálkino pokračovanie, som sa rozhodol uverejniť pre vás krátku ukážku. Verím, že sa vám bude páčiť. 🙂

Ukážka:
Zastali pri starom drevenom dome. Dosky stien už dávno zabudli, akou farbou boli kedysi natreté. Teraz boli sivé a zničené od dažďa a vetra.
„Dlho som tu nebol,“ povedal mladík, keď zoskočil na zem. Jeho nohy klesli do trávy, ktorá mu siahala až po pás. Čosi v nej šuchotalo a lomozilo. Do niečoho kopol, niečo odhodil a nervózne sa zamrvil. „Počuješ ich?“ spýtal sa Natálky. V hlase mu cítila hnev. Vystrel ruku a pomohol jej zostúpiť na zem. Tráva jej siahala až po ramená. Nehýbala sa. Počúvala, no v tichu bolo len ticho. Nič viac. Až po chvíli začula akýsi smiech.
„Smejú sa,“ šepla a Kôš sa usmial.
„Si šikovná. Poď! A drž sa ma. Sú to potvory. Keby si tu bola sama, možno by ti ublížili. Ale ja ťa ochránim.“
„Kto sú to oni?“
Neodpovedal. Len si zobral svoju palicu a začal si ňou raziť cestu k domu. Tráva odporovala, kričala, nadávala a šľahala ho po rukách. Kým prišli k domu, mal ich porezané a doráňané, no nepovedal ani slovo, len sa otočil a pozrel na malú červenovlásku.
„Si v poriadku?“ spýtala sa Natálka.
Usmial sa. „Budem.“
„Tá tráva bola zlá?“
Pozorne sa na ňu zahľadel. „Prečo si to…“
„Párkrát ma uhryzla.“
Košov pohľad padol na Natálkine nohy. Boli bosé a mala na nich nepekné rany. Muž sa k nej zohol a priložil na ne svoje ruky. „Si odvážna,“ povedal. „Ani si nepípla, keď ťa pohrýzli. Ale nebola to tráva, boli to…“ odmlčal sa a len ju pozoroval. „Niekedy je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.“

Novinky

Copyright © Stanislav Repaský. Všetky práva vyhradené.
× Stanislav Repaský