Kristínka a svet fantázie

Popis

Kniha pre deti Kristínka a svet fantázie je určená deťom od 8 rokov a nachádzajú sa v nej rozprávkové príbehy podporujúce bohatú obrazotvornosť a fantáziu. Hlavná hrdinka Kristínka v štyroch príbehoch spoznáva jedinečné bytosti a fantazijné svety, ktoré jej a jej priateľom pomáhajú objavovať krásy života a prírody, ale aj vnútorné hodnoty a dary. Hlavnou hrdinkou je obyčajné jedenásťročné dievčatko menom Kristínka, ktoré však vďaka svojej jednoduchosti a detskej dobrote obyčajnou nikdy nebola. Ako sa píše aj v knihe, má srdce čistejšie než horský potôčik a žije v nej viac lásky než rýb v mori. Svedčí o tom aj fakt, že práve vďaka Kristínke jej rodina prichyľuje na noc záhadného cudzinca, tuláka menom Matias, ktorý rozhýbe fantastické udalosti celej knihy.

Spolu s hlavnou hrdinkou sa budete plaviť po nebi na veľrybe, dýchať aj pod vodou, vydáte sa na dobrodružnú cestu za strateným slnkom alebo sa spoznáte s malým škriatkom, ktorého nahnevať znamená, že vám od zlosti uprace celú vašu izbu.

Všetkými príbehmi plnými dobrodružstiev sa tiahne Kristínkina nezlomná viera v dobro a lásku, jej úprimnosť a odvaha ako aj hodnota a podstata priateľstva

Text podporuje predstavivosť dieťaťa a pomáha mu spoznávať svoju vlastnú kreativitu a tvorivosť. Čitateľa podporuje v tom, aby svoje sny a predstavy zaznamenal na plátno alebo papier tak, ako hlavná hrdinka na konci príbehu.

Prajem vám fantastické čítanie.

Novinky

Copyright © Stanislav Repaský. Všetky práva vyhradené.
× Stanislav Repaský