Natálkine dobrodružstvá

Popis

Kniha Natálkine dobrodružstvá je určená pre deti od 8 rokov, ale podľa môjho skromného názoru, aj pre dospelých, ktorí majú v sebe stále detskú dušu. Obsahuje päť príbehov o malom ryšavom dievčatku, ktoré vidí viac ako ostatní. Vidí svet plný zázrakov.

Pochádza z normálnej rodiny, má normálneho otca, normálnu mamu a normálneho, len trochu rozmaznaného, bračeka. No napriek tomu je iná. Spoznáva malé lietajúce bytosti, ktoré jej dali ten najcennejší dar. Tajomného muža, ktorý zbieral hviezdy, planéty, hory a chcel vlastniť aj slnko. Maliara, čo stvoril nový pestrofarebný svet.

Kto je Natálka?

Postava Natálky vznikla úplne spontánne, bolo to proste dievčatko, ktoré ma prišlo naučiť vnímať krásu sveta, spomaliť a začať si vychutnávať každý okamih života. Priznám sa, stále sa to od nej musím učiť. Pretože my dospelí sa stále niekam ponáhľame.

Natálka je dievčatko, ktoré žije v prítomnosti, vychutnáva si každý okamih života a teší sa zo všetkého nového a nepoznaného. Keď k nej príde možnosť nového dobrodružstva, túžba zažiť niečo zaujímavé, je vždy väčšia než strach z neznámeho. Aj vďaka tomu zažíva jeden krásny príbeh za druhým.

Natálka z knihy nie je nik z môjho okolia ani známych, je to vymyslená postava, ktorá mi prišla pomôcť splniť svoj veľký sen. Vydať knihu.

Čím by mohla kniha Natálkine dobrodružstvá zaujať deti?

Každý príbeh má v sebe ukryté isté ponaučenie. Samozrejme, neprezradím vám všetky a asi ich ani všetky nepoznám, rokmi som totiž zistil, že rôzni čitatelia nachádzajú v jednom diele rôzne myšlienky a ponaučenia. Niekedy aj také, o ktorých ani samotný autor netušil, že tam sú 🙂

V tom je krása knihy. Každému sa prihovára trochu inak.

Kniha Natálkine dobrodružstvá obsahuje päť príbehov, ktoré sa snažia deti naučiť, aby si išli vždy za svojím snom a nikdy sa nevzdávali. Približujú čitateľom krásu prírody, ktorú treba obdivovať, vážiť si ju a ochraňovať. A v neposlednom rade tu čitateľ nájde aj myšlienky o vnútornej kráse prevyšujúcej tú vonkajšiu.


Novinky

Copyright © Stanislav Repaský. Všetky práva vyhradené.
× Stanislav Repaský